پلاک

آخرین نظرات
  • ۲۶ اسفند ۹۳، ۱۱:۲۴ - ر...
    سلام..
نویسندگان

۴ مطلب در آذر ۱۳۹۴ ثبت شده است

نمی دانم این عادت ما ایرانی ها در خودبزرگ بینی، خود برتر بینی و خود بینی (رذیله اخلاقی که شیطان را از درگاه خدا راند) از کجا آمده اما همینقدر می دانم که ضربه های زیادی به ما، روابط اجتماعی، فرهنگی، خانوادگی و دینی ما زده است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ آذر ۹۴ ، ۱۴:۱۵
شهید التالی

  

کتک خوردن الهام چرخنده به جرم گفتن تبریک عید به رهبر انقلاب الهام چرخنده ، همسر الهام چرخنده ، خانم زهراییبیوگرافی الهام چرخنده,بیوگرافی الهام چرخنده وهمسرش,الهام چرخنده

 

جشن هنر و فرهنگ انقلاب اسلامی عصر روز دوشنبه با حضور جمع کثری از هنرمندان عرصه‌های مختلف فرهنگ و هنر انقلاب اسلامی در دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شد.

در این جشن، الهام چرخنده برای اولین بار سخنانی در خصوص مشکلاتی که برای او پس از گفتن تبریک عید به رهبر انقلاب در شبکه چهارم سیما پیش آمده بود، ارائه کرد.

چرخنده گفت: بعد از پخش صحبت‌های من در شبکه‌های مختلف منافقین، مخالفین و ضدانقلاب انتقادات زیادی به من شد همچنین دوستان سینما لطف زیادی به من اظهار داشتند و پیامک‌های برایم ارسال کردند و من در مجموع متوجه شدم که آنها چقدر از کلام من ناراحت هستند.

این بازیگر سینما و تلویزیون گفت: من هم آدم هستم و از این واکنش‌ها دلم شکست اما یاد فرمایش امام خمینی افتادم که فرمود زمانی ناراحت باشید که دشمن از شما تعریف کند.

وی با بیان اینکه از قوم لر بختیاری است، اظهار داشت: شبکه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای که دور از کشور هستند و مرده باد و زنده باد سر می‌دهند شروع به فحاشی و تهمت و تهدید علیه من کردند و سپس این ماجرا به صفحات اجتماعی رسید البته اینجا لازم است که بگویم من فیس بوک ندارم اما دراینستاگرام فعالیت می‌کنم. آنها در روز ششم اردیبهشت ماه که شب تولد پسر شانزده‌ ساله‌ام بود شیشه ماشین من را خرد کردند و من آنجا گفتم یا علی آیا حواست هست؟ من دارم می‌فهمم غربت شیعه چقدر سخت بوده است.
بیوگرافی الهام چرخنده,بیوگرافی الهام چرخنده وهمسرش,الهام چرخنده

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ آذر ۹۴ ، ۱۱:۰۷
شهید التالی


 کلیپ ویدئویی مربوط به خانم الهام چرخنده

 

 

کلیپ سخرانی الهام چرخنده در دانشگاه

مدتی هست که ویدیو کلیپی در شبکه‌ های اجتماعی دست به دست می‌شود که درگیری لفظی الهام چرخنده، بازیگر سینما و تلویزیون را با یکی از مخاطبانش را در دانشگاه بابلسر نشان می دهد.

خانم چرخنده در سخنرانی‌ اش می‌گوید آنجلینا جولی وقتی به افغانستان آمده بود حجاب داشت و آرایشی هم نداشت.

یکی از مخاطبان در پاسخ می‌پرسد شما آنجا بودید؟

چرخنده در پاسخ می‌گوید: “نه مامانتون بوده!”

 

پس از این ماجرا الهام چرخنده در این باره گفت : نمی دانم چرا تا بنده کاری انجام می دهم این شبکه های بیگانه در موردش بد حرف می زنند اما این اولین خبری است که بعد از مدتها از کارم به رسانه‌ها گفتم.

واقعیت این است که من یک سال و نیم است که تمام دانشگاه‌ها می‌روم و باید بگویم فیلمی که در شبکه‌های مجازی از من دست به دست می‌چرخد و صحبت من را نشان می‌دهد تدوین و تکه تکه شده  است. در یکی از دانشگاه‌ها گفتم چرا قضاوت می‌کنید من مادر امیر شایان و ارسطو هستم فرزند من این صحنه‌ها و برخوردها را می‌بیند و اذیت می‌شود. آن هم امسال کنکور دارد. چرا می‌روید و حرف‌های زشت می‌زنید؟!

شما با من چه مشکلی دارید، چه حلالی را حرام و چه حرامی را حلال کردم که با من این طور برخورد می شود. از ابتدا دو الی سه پسر در سالن حضور داشتند که می خواستند جو سالن را به هم بزنند. حرف های زشت و رکیک به من زدند و من دائم سکوت کردم و گفتم هر کشوری نظرش محترم است و مثال زدم آدم های آن کشور باید به قوانین آن کشور احترام بگذارند و این ربطی به دین ندارد و از آنجلینا جولی مثال زدم که به افغانستان رفته تا به انسان های ضعیف کمک کند که به احترام آنها نه آرایش دارد و نه بی حجاب است بعد یه پسری از دور به من گفت نکنه که آنجلینا جولی ایران تویی؟! من هم در جواب گفتم نه مادرتان است.

وی ادامه داد: اگر حرفت زشت بود که هیچ اگر هم خوب بود که باز هم جای ناراحتی ندارد. چطور به همه فشار می آید. برخی علاقه دارند از من گاف بگیرند اما از آنجایی که من قانون مند هستم نتوانسته اند. آن پسر شروع به فحاشی کرد که محافظ ها گرفتنش و من گفتم حق ندارید به وی دست درازی کنید اما باید بگویم که من در جبهه امیر المومنین هستم. یک کلمه گفتم مادرت است ببین چقدر زجر می کشی پس متوجه باش که بچه من نیز چقدر عذاب می کشد.

چرخنده با اشاره به جوسازی برخی از افراد خارج نشین در پی این موضوع گفت: یکی از این افراد فیلم بنده را در صفحه مجازی خودش گذاشته و مجری یکی از این شبکه های بیگانه ضد انقلابی است اگر خائن نبود بر می‌گشت و به کشورش خدمت می کرد. آنجا نشسته اند یک روز من و روز دیگر احسان علیخانی سوژه شان است. شما اگر زرنگی همان خواننده خود را نگه دار که ضد انقلاب است. این فرد نه تنها به کشور بلکه به هم جنس خود نیز خیانت می کند و در آن سوی دنیا به بالاترین مقامات کشوری نیز توهین می کنند. آیا این نان درآوردن حلال است بلکه حرام است. وقتی کشور و باور خود را می فروشید خائن هستید. از من تیتر زدند که الهام چرخنده گفته است من می توانستم جای فلان خواننده زن باشم. به من به جرم زن ایرانی بودن و یاعلی گفتنم توهین کرده اند آن وقت بیایم این حرف را بزنم. من به کشورم خدمت کردم. سفارت مالزی می داند در تمام برنامه های ویژه در خدمت کشورم بودم.

وی خاطرنشان کرد: مردم باید به این فکر کنند که چرا این ویدیو را دست به دست می چرخانند. در دانشگاه بابلسر به فاصله چند دقیقه چند نفر چادری شدند. چرا صفحه اینستاگرامم را پاک کردم برای این که جایی برای عقده گشایی برخی شده بود این در حالی است که فرزند من با دیدن این حرف‌های زشت  زجر می کشد و به همین دلیل من نیز پاک کردم. من هم یک زن بختیاری هستم صبر نمی کنم  که از این ها حرف بخورم.تمام همکاران من مورد توهین قرار گرفتند نمونه اش بهاره رهنما و بهنوش بختیاری. اما هیچ کدام به اندازه من توهین نشنیدند چرا کسی نیست جواب اینها را بدهد.


 منبع : www.ariapix.net 

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ آذر ۹۴ ، ۱۴:۱۲
شهید التالی


«آمریکا به یک رئیس‌جمهور زن نیاز دارد»
 
 
 
ملاله که در رسانه‌های غربی از او تصویر یک فعال حقوق بشر ارائه می‌شد مجدداً در صدر اخبار آن‌ها قرار گرفته است. او به تازگی با اما واتسون بازیگر مشهور بریتانیایی مصاحبه‌ای انجام داده و گویا حمایت از فمنیسم مأموریت جدیدی باشد که برایش در نظر گرفتند.
تسنیم: ملاله یوسف زی دختر 18 ساله پاکستانی است که به دلیل حمله طالبان از ناحیه صورت دچار جراحت شد. او به خاطر روابط خوب پدرش با آمریکایی‌ها به شدت مورد توجه آنان قرار گرفت و ماجرای او وسیله‌ای شد تا آمریکایی‌ها بتوانند دلایلی و توجیهاتی برای حضور و دخالت نظامی خود در کشورهایی مانند پاکستان و افغانستان فراهم آورند.

این ماجرا که به نوعی شبیه به یک اقبال برای ملاله دیده می‌شد هیچ‌گاه برای دیگر کودکان پاکستانی فراهم نشد، برای «نبیله» که مادربزرگ و خانواده‌اش قربانی پهپادهای آمریکایی بودند. برای دین‌محمد و عایشه که به خاطر موشک‌های پهپادهای آمریکایی کشته شدند و برای صدها زن و کودک بی‌گناه دیگر که خبر کشته شدنشان توسط رسانه‌هایی که حامی ملاله هستند، بایکوت می‌شود.

ملاله در مسیری که برای او در نظر گرفته می‌شد به سرعت حرکت می‌کرد و رسانه‌ها با برند کردن و سوء استفاده از او، بر جنایت‌های آمریکایی سرپوش می گذاشتند و تصویری خیرخواهانه از دولت خود ارائه می‌داند. ملاله در ادامه ماجرا جایزه صلح نوبل را هم دریافت کرد.

او که حالا به عنوان یک فعال حقوق بشر معرفی می‌شود در مصاحبه ای با اما واتسون، سفیر حسن نیت! سازمان ملل متحد، به نقش او در افکارش اشاره کرده است. اما واتسون و ملاله یوسف زی هر دو در لیست 100 چهره تاثیر گذار مجله تایم حاضر بودند. این برای اولین بار نیست که رسانه‌های آمریکایی همکاری استراتژیک و همپوشانی ویژه‌ای در برجسته سازی سیاست‌های مدنظر حکومت خود به کار می‌برند. آن‌ها بازی با یک قربانی، با یک بازیگر، با چند رسانه و چند جایزه بین‌المللی را به خوبی در کنار هم آموخته‌اند.

در ظاهر این طور است که اما واتسون به خاطر کمپین «او برای او» و ملاله به خاطر بردن جایزه صلح نوبل مورد توجه قرار دارند. ملاله می‌گوید پس از شنیدن سخنرانی «او برای او» از اما واتسون بود که برای نامیدن خودش به عنوان یک «فیمینیست» قانع شده است. این آغاز یک مأموریت و شوی مشترک جدید برای آنان است.

ملاله یوسف زی به اما واتسون در این رابطه می‌گوید:« وقتی اولین بار (واژه فمینیست) را شنیدم، دیدگاه های منفی و مثبت زیادی در مورد آن هم شنیدم و تردید داشتم که آیا من هم یک فیمینیست هستم یا خیر؟ وقتی تو (در سخنرانی «او برای او» سازمان ملل) گفتی: «اگر الان نه، کی؟ اگر من نه، کی؟» فهمیدم که نامیدن خودم به عنوان یک فیمیست هیچ چیز بدی ندارد.» او ادامه می‌دهد: «بنابر این من یک فیمینیست هستم و همه ما باید فیمینست باشیم چون فیمینیسم معنای دیگر کلمه برابری است.»

ملاله پیش از این بارها توسط سیاستمداران غربی از جمله گوردون براون، باراک اوباما و... ستوده شده و سال گذشته هم جایزه صلح نوبل را به خودش اختصاص داد تا جوان ترین برنده این جایزه و دومین پاکستانی برنده نوبل شناخته شود. این دختر پاکستانی در مصاحبه با واتسون حرف‌های سیاسی بزرگی هم زد. حرف‌هایی که درپای سیاست‌مداران و متن‌نویسان شخصیت‌های آمریکایی از پس آن معلوم است. او در مورد احزاب آمریکا هم صحبت کرده و همچنین این که هنوز نمی‌داند بیشتر به کدام یک تکیه کرده اما می‌داند که آمریکا به یک «رئیس جمهور زن» احتیاج دارد. این عبارت شاید بتواند بخشی از سیاست آینده آمریکایی‌ها را لو بدهد و برنامه ریزی آن‌ها برای آماده سازی افکار عمومی را مشخص کند. 
 
 
   
 

 
 
 
 
 
 
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۵ آذر ۹۴ ، ۱۴:۱۷
شهید التالی